İstanbul Kıyamet Vakti Eminönü Sunucusu Genel Etkileşim ve Sohbet Forumuna Hoşgeldiniz..

--TASARIM ßY ALMANKURT--
İstanbul Kıyamet Vakti Eminönü Sunucusu Genel Etkileşim ve Sohbet Forumuna Hoşgeldiniz..

--TASARIM ßY ALMANKURT--
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]

+4
BoğazınYargıcı
AlmanKurt
FELLAH
WiNDxCoMBaT
8 posters
YazarMesaj
WiNDxCoMBaT
Admin
Admin
WiNDxCoMBaT

Rep Puanı : 15634

Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Empty
MesajKonu: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimePerş. Mayıs 28, 2009 9:04 pm

Öncelikle herkeze merhabalar demek isterim.
Bir çin atasözü "Bir mum başka bir mumu yakmakla ışığından hiçbirşey kaybetmez" lafı ile başlayarak ve bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

sürekli forumda herkes şifacı yetenekleri nasıl olacak diye sorup duruyor. kanımca ve bildiğim kadarıyla şifacılığın detaylarını sizlerle paylaşmak istedim...

şifacılarda değişmez birşey olan

ŞİFA VE ŞİFA BİLGİSİ = 15 (her paragrafın altında yazmak istemedim. geri kalan puanlamayı 48 üzerinden yapıcam.)

ÖNCELİKLE KLAN ŞİFACILARI

eşyaları nefes conk ve merlin karışımı olması tercihtir. ve kesinlikle bulabiliyorlarsa 26.00 savunma yel ayakabı edinsinler.

yeteneklere gelince

RUH KALKANI = 15 (şart)
CAN VERME = 15 (şart)
ELEMENT yada FİZİKSEL DİRENÇ = 15 (vermek istemeyenlerde olabilir.)
geri kalan 3 puanın 1ini BÜYÜ BOZMA, biri MEDİTASYON diğeride ZEHİR (oturanların kudret doldurmamasını sağlamak için).

dilerseniz kaldırmayı 15 değil de 10 yaparak geri kalan puanınızı meditasyona verebilirsiniz.

"Benim savunmam çok sağlam" diyenlerden iseniz
RUH KALKANI'nı iptal edip ELEMENT ve FİZİKSEL dirençlere basabilirsiniz veya MEDİTASYON'u 15 yapabilirsiniz.

V.S'Cİ ŞİFACILAR -

Çok geniş bir yelpazeye sahipler. ama ekonomi olarak zengin ise kişi kendisine kesinlikle 4 takım elbise yapması lazım.

ELEMENT ve FİZİKSEL hasar veren savunma ve saldırı takımları.

örnek vermek gerekirse; Kristal Conk, Gül Conk, Tesla Dış, Dalton Dış. ama tek saldırı takımıda yeterlidir.

yeteneklere gelince

RUH KALKANI ve MEDİTASYON = 15 (kesinlikle)

geri kalan 15 puanı dirençlerden birine vermeniz şart. tabi bunu verirken sunucunuzu gözardı etmeyin.
Eminönü sunucusunda genelde gül ve daltonlar tercih edildiği için benim direnç ona uygun.

Geri kalan 1 puandan 1ini büyü bozma 1ini asit son 1 puanı'da dilerseniz zehir dilerseniz de kaldırmaya verebilirsiniz.

gelelim vs de detaylara.

bilindiği gibi can azalınca kendinizi şifalamak için İyileştirme Büyü Kritik Arttırıcı Asa ve hasar merlin kolye yüzük çoğu kişi değiştiriyoru.
bunun yerine ben size düz merlin kolye yüzük ve asa öneririm neredeyse 10 şifadan 7 si kritik oluyor.

2nci perdede eşyaları düzgün kullanmak.

Genelde v.s.'ler 3'lü sayıda yapıldığı için 1 raund her zaman rakibi öğrenme raundudur.

Savaşçılar için eğer defansif yeteneği yoksa direk saldırı eşyalarla dalarsanız alırsınız. ama defansif özelliği varsa sizin ıskalama oranınız artar öyle oluncada kudreti çabuk bitirirsiniz. defansif özelliği var ise savaşçının kudretini bitirene kadar conk'larla sonra saldırılarla dalabilirsiniz.

şifacılarla vs yaparken kesinlikle ve kesinlikle conk'larla. conk takımın 2 adet olmasının sebebi ise rakibin direnci. element direnç açarsa fizikselleri fiziksel dirençleri açarsa element takımı giydin mi avantajlı konuma geçersin. 2nci aşamada ise kudreti doğru kullanır ve kritik can basma oranın yüksek ise v.s. yi alırsın.

3ncü perdede MEDİTASYON'u düzgün kullanmak.
ki bence en önemli nokta burası. KUDRET'i biten şifacı ÖLMEYE MAHKUMUDUR.
öncelikle meditasyon hakkında bilgi; 15 puan verildiğinde süresi 90 saniyedir. şifacılar için önemi ise bu 90 saniyenin 45 saniyesi %3 kudret artışı verir geri kalan 45 saniyede ise %2 (inatkıran ile) ve 15 puanlı meditasyona sahip şifacı aktif olan ilk 45 saniyede %5 daha cok kritik büyü basar.

gözlemlediğim kadarıyla çoğu şifacı v.s. ye başladığı zaman direnci ve ruh kalkanını açıp hemen meditasyona basıyor. bence gerek yok.
direnç ve ruh kalkanını açtığın zaman kudret 75'e iniyor. ve şifacılarla vs atarken enerji düşüşü az olduğundan dolayı enerji 50'ye inene kadar kudret fulleniyor.
ha yok illa meditasyon açarım ben derseniz kudretiniz 100 olduğu zaman enerjiniz 80 olsa dahi şifa basın. ilk 45 saniyedeki %3'lük kudret artışını boşa harcamayın.

son aşamada ise efsun ve para kasan şifacılar için.

yakın dövüş'te kasıcam ben derseniz o zaman kesinlikle alman takım düzün kendinize.
yanınızda bolca ok ucu ve dış iksiri bulundurmayı ihmal etmeyin.

Yeteneklerinize gelince RUH KALKANI'nız ve MEDİTASYON'unuz 15 olsun yeterli. geri kalan puanlarınızı kafanıza göre dağıtın.

şifacının büyü özelliğini kullanarak kasmak istiyorsanız zehir yada asiti kullanacaksınız ki benim her daim tercihim asit'tir.
bunda ise ASİT ve ASİT bilgisi = 15 olmalı. en rahat kasılacak yer ise hortlaklar olduğundan dolayı direnç puanlarını buza basıp 15 puanıda BUZ, ATEŞ ve ELEKTRİK olan dirence basmanızı tavsiye ederim. geri kalan 3 puanın 1ini büyü bozma 2sini meditasyona veya 1i meditasyon 1i RUH yada KALDIRMA'ya verebilirsiniz.

yada benim gibi şifacıyı asit ve almanları bir arada kullanacak şekilde düzenleyebilirsiniz.
yeteneklere gelince
ASİT ve ASİT BİLGİSİ = 15
RUH KALKANI = 15
BÜYÜ BOZMA = 1
MEDİTASYON = 1
KALDIRMA = 1

çantada ise 1 alman ve 1 turnusol takım hazırda durur Gülümseme

Arkadaşlar, şifacı hakkında tam detaylı olmamakla beraber sizlere bildiklerimi anlatbildiğim kadar anlattım. daha detaylı bilgi almak isteyenler olabilir aranızda elimden geldiği kadar cevap veririm sizlere. umarım bu bilgi sizlere çok ama çok yardımcı olur.

merak edenler olabilir bu konfüçyüs kim diye ?
sizlerle resmimide paylaşmak istedim.

BETA YÖNETİM
konfüçyüs
http://ikveminonu.yetkinforum.com
FELLAH
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye

Rep Puanı : 5741

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeCuma Mayıs 29, 2009 6:35 pm

tebrikler
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeCuma Mayıs 29, 2009 9:03 pm

40 Level Şifacım Var Yararı Oldu Teşekkür Ederim
AlmanKurt
Co-Admin
Co-Admin
AlmanKurt

Rep Puanı : 16273

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeCuma Mayıs 29, 2009 11:49 pm

Güzel Bilgiler Teşekkür Ederiz
BoğazınYargıcı
Co-Admın
Co-Admın
BoğazınYargıcı

Rep Puanı : 15856

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 8:59 pm

bencede iyi ve güçlü bi paylaşım emeginize saglık
http://www.nightend.net
Wolverineee
Yeni Üye
Yeni Üye

Rep Puanı : 5470

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 10:10 pm

teşekkürler faydalı bilgiler vermişsin... Smile
StRaWbErY
Moderatör
Moderatör
StRaWbErY

Rep Puanı : 5824

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 2:33 pm

Paylaşım için teşekkürler...
konfüçyüs
Yeni Üye
Yeni Üye

Rep Puanı : 5471

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeCuma Haz. 05, 2009 9:44 pm

Very Happy bunu ne zaman açıklamışım buraya ben ? Razz

yanlız bir düzenleme yapalım hemen size....

bu yetenekler 39 level yeteneklere göre ayarlanmıştır 39+ yetenekler için bu puanlamalar biraz zor olur.

konfüçyüs
WiNDxCoMBaT
Admin
Admin
WiNDxCoMBaT

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeCuma Haz. 05, 2009 9:53 pm

konfüçyüs demiş ki:
Very Happy bunu ne zaman açıklamışım buraya ben ? Razz

yanlız bir düzenleme yapalım hemen size....

bu yetenekler 39 level yeteneklere göre ayarlanmıştır 39+ yetenekler için bu puanlamalar biraz zor olur.

konfüçyüs

Alper abi ben zaten bunları 39 seviyeye göre buraya eklemiştim. O engin 39+ yetenek ve taktiklerini de bizlerle yeni bir konu altında paylaşmanı isteriz Wink
konfüçyüs
Yeni Üye
Yeni Üye

Rep Puanı : 5471

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeCuma Haz. 05, 2009 10:27 pm

kısmet ayarlarız şöyle ortaya karışık 1 buçukluk adana Very Happy

konfüçyüs
Urukay
Yeni Üye
Yeni Üye
Urukay

Rep Puanı : 5482

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 1:38 pm

Alper sendemi burdaydın da lol!
http://www.eminonuefeleri.com
WiNDxCoMBaT
Admin
Admin
WiNDxCoMBaT

MesajKonu: Geri: Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]   Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs] Icon_minitimePtsi Haz. 15, 2009 2:41 am

Yakında tüm Eminönü ahalisi eskisi gibi muhabbet için burada olacak inş Smile

Şifacılığın Püf Noktaları [konfüçyüs]
1 sayfadaki 1 sayfası